logotype

Focení

Nabízím širokou nabídku focení od zdokumentování Vašeho svatebního dne, párového focení, či snímků na svatební oznámení po rodinnou fotografii, která zahrnuje např. těhotenské focení, zachycení narození Vašeho miminka, focení dětí i novorozenců, kojící fotografie, rodinné snímky (lze vytvořit i fotokoláž), třešničkou na dortu je portrét domácích mazlíčků :-). Kromě klasických uměleckých portrétů mužů i žen (skvělé např. na FB :-)) nezapomínám ani na fotografování boudoir / aktů či glamour fotografií, které ocení jak ženy, tak i muži, kteří chtějí potěšit sebe nebo své protějšky smyslnými fotografiemi. Když už jsme u těch „dárečků“, fotografuji také na přání snímky krajiny z Vašeho milovaného okolí (např. Beskydy, Lysá hora apod.), z čehož mohu následně vyhotovit obraz. Lze se také domluvit např. na reportáži jakékoliv události, ať už jde o reportáž při porodu (umělecké zachycení zázraku zrození), křtiny, narozeninovou oslavu, rande či o firemní akci.

Dále se orientuji také na produktovou fotografii, takže pokud chcete reprezentativní snímky Vašeho zboží, neváhejte mě kontaktovat!

Po domluvě je možno fotografie vytisknout či vytvořit z vybraných snímků fotoobraz (malířské plátno či PVC deska, ale i zarámování). Cena tisku není v ceně focení!

Ukázky z mé tvorby najdete v sekci Portfolio.

Používám digitální techniku, ale na vyžádání lze fotografovat i na „klasiku“. Popřípadě mohu vyvolat a nazvětšovat klasické ČB fotografie.

FOCENÍ V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

Rodinná fotografie, focení miminek, kojící fotografie…
Čím dál více maminek upřednostňuje focení malých dětí a novorozenců ve známém prostředí svého domova. Celá rodinka se tak během focení cítí uvolněněji, děti jsou méně plačtivé a fotografie působí přirozeněji (děti se svými hračkami na vašem gauči, děti s tátou/mámou u okna, nebo celá rodinka v jedné posteli). Ať už zachytím „momentky“ nebo umělecké portréty Vašich nejmilejších, stále se jedná o vysoce kvalitní vyretušované fotografie, které si můžete následně nechat vytisknout a pověsit např. v obýváku.

Mnohé maminky si také jistě všimly, že se to na internetu jen hemží kojícími fotkami slavných modelek - jsou to moc krásné a něžné fotografie. Zachycují totiž nádherné spojení mezi matkou a dítětem, je to období, které tak rychle uteče, že jistě stojí za to si jej alespoň zvěčnit na fotografii. Jsou to snímky, které odrážejí naši přirozenost a ženskost a i když se jedná primárně o krmení dítěte, ano, jsou i svůdné :-). Vždyť maminky jsou krásné ženské!

Boudoir/akty, glamour, portréty, párové focení…

Další, kdo jistě ocení focení v domácím prostředí, jsou slečny a dámy, které chtějí obdarovat sebe nebo své drahé polovičky hodně svůdnými snímky, na kterých budou vypadat jako modelky. Ženy tak mají k dispozici prakticky celý svůj šatník, kosmetiku i šperky a společně a bez ostychu tak můžeme během focení hodně experimentovat a výsledek jistě bude stát za to! Já osobně upřednostňuji přirozenost a pouze lehké denní líčení, ale fantazii se samozřejmě meze nekladou. Pokud si klientka přeje profesionální vizážistku či kadeřnici, musí si ji sama zajistit na smluvený termín focení.

FOCENÍ V EXTERIÉRU

Rodinná fotografie, focení dětí, psích mazlíčků…
Další velice oblíbenou variantou focení je vyrazit ven do přírody. Tyto snímky jsou velice přirozené, za slunečného počasí projasněné, až snové, když je zataženo melancholické, romantické… Fotografování venku si pochvalují zejména maminky s dětmi, které touží mít krásné radostné snímky jako ze žurnálu . Pro větší pohádkovost snímků se zaměřuji také na inscenovanou fotografii, viz Portfolio, takže se na snímcích může Vaše ratolest houpat na houpacím koníkovi uprostřed zlatavého pole, zatímco jí bude vítr čechrat vlasy (sama jsem ochotná zajistit nějaké  vintage hračky jako např. houpacího koníka či jiné rekvizity, pokud ale máte doma nějaké vlastní oblíbené hračky, určitě je vezměte s sebou, jistě se využijí a dodají Vaším fotografiím na individualitě).

Focení párů / snoubenců…

Spontánní, romantické, divoké i něžné fotografie - to vše vzniká při focení zamilovaných párů, snoubenců i novomanželů v přírodě, ať už fotografie vznikly v lese s nádechem tajemna, nebo na louce. Když má člověk oči otevřené, vždy se najde nějaké zajímavé fotogenické místo, které Vám mohu doporučit buď já, nebo si můžete nějaké vyhlídnout sami.

LIFESTYLE  

Focení formou „reportu“, které může probíhat kdekoliv např. v cukrárně, v parku, na procházce, a tematicky může zahrnovat třeba těhotenské fotografie, párové foto, rodinné snímky a jiné. V průběhu focení s Vámi strávím cca 2 hodiny, abych zachytila momenty z Vašeho života bez stylizace.

SVATEBNÍ FOCENÍ

Není pochyb, že je svatba velikou událostí jak pro samotné novomanžele, tak i pro všechny svatebčany. Stojí nás hodiny a hodiny zařizování a plánování. Je třeba vybrat krásné místo pro obřad, stylovou restauraci, svatební tabuli a v jakém tónu bude laděna atd. atd… Každý pár je jiný, jedinečný, a každý má svou představu, jak by měl jejich Den vypadat. Novomanželé si tak většinou vyhrají s každým detailem, každá drobnost odráží jejich osobnost. Netřeba dodávat, jak důležitou roli pak hraje svatební fotograf, jehož úkolem je zachytit to všechno, na čem si ti dva dali při přípravách tak záležet. Říká se „je to jen jedou za život, tak ať to stojí za to“ a já se jakožto svatební fotografka postarám o to, aby ta vzrušující atmosféra sálala z mých fotografií, ještě když si je budete prohlížet o mnoho let později. Tento nezapomenutelný okamžik bude zvěčněn navždy.
Velice oblíbená forma focení je začít již u přípravy novomanželů. Vždyť nevěsta si pro ženicha obléká nádherné šaty a nechává se česat a líčit a všelijak rozmazlovat, je to totiž její den, a všechny pohledy budou patřit jen a jen jí! Já na svých snímcích pak zachytím tu vílu, řeckou bohyni, nebo princeznu, kterou v sobě vždy měla a která teď zazáří v plné kráse. Také nevěstě jistě přijde rozkošné, prohlédnout si zpětně na fotografiích, jak si na sobě její gentleman dal záležet, s jakou pečlivostí si zavazoval motýlka či zapínal pásek u kalhot.
Celkově se focení skládá ze svatební přípravy, svatebního obřadu, svatební hostiny, skupinkového focení a společné fotografie, večerního dovádění, a to nejdůležitější – uměleckého fotografování novomanželů v přírodě nebo v případě, že proběhl obřad v krásné vintage vile nebo na zámku, i v interiéru. Někdy před svatbou mohu také na přání nafotit nevěstu ve svatebním prádle, třeba jako dáreček pro manžela. Vše záleží na domluvě, takže si po dohodě můžete říct, které části focení využijete.
Upozorňuji, že mám svůj specifický styl focení, miluji vintage styl a snové fotografie nebo i focení v tajemném prostředí jehličnatého lesa, pohádkové fotografie na louce apod. Nečekejte ode mě laciné nucené stylizace jako hopsání svatebčanů či tahanice o ženicha.

Další info: veškeré fotografie odevzdávám v konečné podobě - tedy vyretušované a upravené ve svém specifickém uměleckém stylu, samozřejmě v tiskovém rozlišení, na CD. Co se týče neupravených snímků, poskytuji pouze náhledy. Pokud si budete přát vyretušovat ještě jiné snímky, na vyžádání za menší příplatek je dodělám.

Doba na dodání fotografií je dle vytíženosti max. 3-8 týdnů...

Berte prosím na vědomí, že domluvený termín je závazný! Také je třeba se domlouvat min 2-3 týdny před plánovaným termínem focení. V případě fotografování novorozenců nejlépe ještě před porodem.

Cena: cena služby se odvíjí podle druhu fotografování a podle Vašich specifických požadavků, platba proběhne v den focení. Pro bližší informace ohledně ceníku a průběhu focení či jiných dotazů mě prosím kontaktujte na e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Lokalita: Čeladná, Staré Hamry, Ostravice, Palkovice, Frýdek Místek, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdlant nad Ostravicí, Ostrava a blízké okolí (Moravskoslezský kraj) …
Po domluvě dorazím kamkoliv (např. Praha).

Mnou zhotovené fotografie můžete použít pro Vaši nekomerční osobní prezentaci (netýká se produktové fotografie).
Fotografie podléhají autorskému zákonu 121/2000Sb. Všechna práva vyhrazena.
Další použití je možné pouze s mým souhlasem.

Vzhledem k propagaci své tvorby si vyhrazuji právo k použití vybraných fotografií z focení pro svou prezentaci na internetu (fotografie ve stylu boudoir po domluvě s klientkou, ctím Vaše soukromí).